Ľan, lúky a pláne

Prišla nám jedného dňa milá správa. Žienka, ktorá písala, mi bola veru známa. Veľakrát som si totiž prezerala jej fotky. Na jej galériu som natrafila u Mišky, handlovskej mamičky rozkošných trojičiek. Ivka je totiž Handlovčanka, ktorá sa na rodnú hrudu vrátila po rokoch vo Švajčiarsku. A okrem toho, že si tu založila rodinu, venuje sa i fotografii. Krásnej fotografii!

Nebudem chodiť okolo horúcej kaše, trvalo nám to celé dlho predlho – najskôr, kým sme sa rozhýbali my v dielni a ušili pár vecí pomimo objednávok i na sklad a potom, kým sa umúdrilo počasie, všetci boli zdraví a opatrenia umožnili vykročiť aspoň do prírody.. lebo veď, nebudeme si klamať, aktuálna situácia nám nepridáva na radosti, psychickej pohode a mnohým z nás asi ani na rytme fungovania našich malých značiek.

Na to sú tu ale malé radosti, ktoré nás dokážu povzbudiť na týždne dopredu, tak ako naše Vtáčatko tieto fotky, za ktoré vďačíme tandemu z horného Ponitria, fotografke Ivke Hodžovej a jej múze, modelke a vizážistke v jednej osobe, Dominike Bubelíny.

Viac azda ani písať netreba, pozývam vás nahliadnuť na handlovské lúky a jedno krásne súznenie talentovanej fotografky, krásnej devy a neskromne, čarovných ľanových kúskov z nášho hniezda.

Ľanová sukňa perlička je jedným z najobľúbenejších kúskov z nášho hniezda. Isto i preto, že ju vynosíte celoročne, v lete pokojne i s nôžkami naboso kdesi na pláži.. no dobre, snáď aspoň pri jazere! So sandálkami do mesta, na zmrzlinu so svojím milým či milou.. S pančuchami v chladnejšie dni.. navrstvenú, so svetrom, s kabátom, akokoľvek, v lete, v zime.

Top Kolibrík sme doposiaľ šili a “testovali” len na ženách, nazvime to, ako som ja, ktoré od ťarch pŕs chrbát rozhodne nebolí 🙂 Dominika je ale žena krv a mlieko a ja sa veľmi teším, že strih nášho Kolibríka bez problémov zahalil všetko, čo má ostať skryté. Aj krásne veľké prsia.

A tieto fotky so žiarivou Perličkou v lesnej zelenej patria medzi moje naj, čo poviete? Nie sú úžasné?

Zavinovacie šaty Húska žiaria v každej farbe a na každej postave. Či už krivky máš alebo nie, tieto šaty zvýraznia všetko, čo je na tebe krásne. Teda všetko.

 

Šaty Stehlík patria medzi moje najobľúbenejšie. A nielen po výdatnom obede, kedy mám bruško guľaté 🙂 Schovajú všetky muffinky, ktoré sme pojedli a ktoré nám (snáď niele mne!) občas prekypujú z bokov. Sú to ale šaty rafinované, mimoriadne ženské, bohato riasené – hneď dvakrát a ľanom sme na nich veru nešetrili. Keď si ich zvolíte s gombičkami vpredu, sú to dokonalé nielen tehotenské, ale i dojčensko-priateľské a na celý život spriaznené šaty.

Košeľové šaty Labuť sme Dominike mohli ukuchtiť o kúštik väčšie, priznávam, ale myslím si, že i v tomto prevedení jej mimoriadne pristanú. Opäť je to kúsok celoročný. Ľan v lete chladí, rýchlo schne, v zime naopak zahreje. Rukávy môžete nosiť vyhrnuté či v plnej dĺžke, je to len na vás.

Ale aby to nebolo len o našom hniezde, poprosila som aj dievčatá, aby sa vám predstavili.

Ivka Hodžová je mladou 27 ročnou maminkou. Spolu s manželom sa starajú o rozkošného dvojročného Vojtíka, ktorý je najčastejším objektom Ivkiných fotografických dielok. Fotiť začala ešte na základnej škole a keďže rodičia v nej videli potenciál, už v ranom veku jej darovali zrkadlovku, aby svoju vášeň mohla rozvíjať až do podoby, akú máte možnosť vidieť dnes. Tak ako mnohé z nás, aj Ivka naplno rozvinula svoju záľubu do podnikania v čase, keď trávila čas doma so svojím synčekom. Fotí pod značkou Mama foto&dizajn, keďže okrem toho, že je mamou a fotí takéto prekrásne fotky, sa venuje aj grafike a dizajnu. S radosťou vás pofotí nielen v okolí Prievidze a Handlovej. Venuje sa portrétom, rodinnej fotografii a skúša stále nové techniky. Jej prácu si môžete pozrieť napríklad aj na Instagrame.

Modelkou na našich fotkách je Dominika Bubelíny, ktorá vyžaruje auru skutočnej femme fatale a tak by ste možno ťažko (podobne ako i ja) tipovali, že má len 22 rokov. Od malička sa venovala kresleniu a zaujímalo ju všetko kreatívne. Postupom času vymenila maliarske plátno za tváre a líčenie sa stalo jej formou relaxu. Venuje sa nielen beauty líčeniam, ale i Face and body make-upu, SFX a ďalším technikám, z ktorých by som veľmi chcela ovládať aspoň malý zlomok, keďže ja si poriadne neviem ani dokresliť obočie 🤷‍♀️😂 Dominika si otvára kozmeticko-vizážistický salón v Prievidzi, kde by pre svoju klientelu rada vytvorila miesto oddychu a radosti, na ktoré sa budeme s radosťou vracať. Pozrite si jej prácu na Instagrame, je neskutočne šikovná. A tak mladá, och 🙂

Ak ste sa dočítali a dokochali až sem, srdečne vám ďakujeme. A ak máte čas a chuť zanechať nám svoje dojmy z tejto milej spolupráce, budeme sa veľmi tešiť ❤

 

Vaša Danka z vtáčatka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

#