Obojstranné čepčeky

MILIÓN MOŽNOSTÍ

a každá taká krásna ♥

Čepce patrili v minulosti medzi neoddeliteľnú súčasť šatníkov a my sme sa rozhodli túto tradíciu oživiť a priniesť v modernejšej podobe, no stále s retro nádychom, opäť do módy. Čepčeky od Vtáčatka sú obojstranné – v jednom kúsku tak získate hneď dve farebné varianty. Čepček sa uväzuje bavlnenou šnúrkou a môžete si zvoliť, či si ho prajete so šiltom, čipkou, uškami alebo klasický.

Šijeme ich pre Vás a Vaše vtáčatká s láskou na strednom Slovensku v limitovanom počte – látky, ktoré sme si pripravili, sú z veľkej časti vintage, limitované kúsky a zvyšky krásnych látok, ktoré by už inak nenašli využitie (vdychujeme im nový život v zmysle tzv. slowfashion). Okrem vintage látok používame na šitie čepčekov 100 % – ný prírodný ľan, prémiovú dizajnovú bavlnu, mušelín s GOTS certifikátom a plátna.

Vybrať si ten svoj vysnený čepček nemusí byť ľahké, no možno vás inšpirujú fotky našich čepčekov, ktoré už svoje malé hlávky zdobia.

Čepčeky šijeme na želanie. Môžu byť jednoduché (úplné dokonalé retro), kedy pásik šnúrok lemuje tváričku a rozkošne spod neho vykukujú vlásky.

Alebo si tento jednoduchý dizajn dozdob čipkou (najčastejšie používame malé kvietky alebo väčšie srdcia) – v tom prípade nám prosím napíš okrem kódov látok i to, akú čipku si praješ a či si ju prosíš smerom „dozadu“, teda na látke, alebo smerom dopredu, akoby von z čepčeka. Pozri si prosím fotky nižšie, lebo vysvetľovanie mi veľmi nejde 🙂

Ďalšími rovnako krásnymi a zároveň i „funkčnými“ alternatívami sú čepčeky so šiltom – či už klasickým alebo volánovým. Pri volánovej verzii je samotný volánový šilt z oboch strán rovnaký, nakoľko je ušitý z jedného pásu látky. Pri klasickom šilte môže byť šilt z každej strany iný a dokonca i iný ako samotný čepček, ak máš chuť kombinovať, tak si ho pokojne vyskladaj až zo 4 látok!

No a napokon lahôdka, madeira s čipkou. Čistá láska, to nám ver!

Vzorkovník našich látok pre čepčeky nájdete TU.

Inšpirujte sa, ako nosiť čepčeky a vyberte si pre svoje Vtáčatko ten svoj. Ak by ste mali špeciálnu požiadavku a máte kus látky, ktorý je pre vás dedičstvom po predošlých generáciách a chcete mu vdýchnuť nový život, neváhajte nás kontaktovať.

Za fotky nižšie ďakujeme našim milým vtáčatkám a ich maminkám. Na titulnej fotke je Zuzi zachytená objektívom jej maminky Janky.

Tak čo, nájdu si čepčeky miesto aj v šatníku Vašich vtáčatiek? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

#